Cestování   2000

 

FRANCIE , Paříž, Silvestr 1999-2000, cesta autobusem CK

První společný výlet za hranice všedních dnů, Silvestr v Paříži byl úžasný, viděli jsme Spoustu památek – Louvre, Muzeum moderních umění ( Gogh a jiní ..), Vítězný oblouk, Champs Elyseé kde jsme trávili poslední chvíle roku 1999 a u Egyptského obelisku z Luxoru na Place se la Concorde jsme přivítali rok 2000 spolu se Španěly a Kanad´ankami, byli jsme na Eiffelovce, ve Versailles. Noclehy v hotelích F1.

 

MAĎARSKO , Balaton, 2000 srpen, cesta našim modrým Favoritem

6 dnů potulování se kolem Balatonu, koupání, surfování, ježdění na kole, volejbal. Při zpáteční cestě velehráz  NagymarošPo cestě v Maďarsku návštěva hradu, nevím už název.

 

ŘECKO , Korfu,   září 2000, CK Hellas Tour, doprava busem, lodí z italského Brindisi

12 dnů na ostrově Korfu, který jsme na pronajaté motorce projeli křížem krážem..Nádherné byli Sidari a hlavně Perlouades – krásné skály na severním cípu ostrova, a hrad na západním pobřeží, tyčící se na skále nad mořem ( agnes? )nikdy nedobytý, vyjeli jsme na nejvyšší horu ostrova, 1000 metrů vysoký Pantokrator, ze kterého byl úžasný výhled na téměř celý ostrov.

 

                               Cestování   2001

 

Dachstein, RAKOUSKO , červen 2001 , cesta naším modrým Favoritem

6 dnů pod Dachstienem,tůry lehké i náročnější, hned druhý den pokus o zdolání neúspěšný, pro rozsáhlé ledové pole  pod konečnou stanicí lanovky, proto další den s pomocí lanovky     ( cca 400 OS na osobu)  druhý pokus o zdolání, opět neúspěšný, neměli jsme ssebou totiž potřebnou horolezeckou výbavu ( hlavně mačky, lana a karabiny..) takže jsme skončili cca 100 výškových metrů pod vrcholem…další dny tůry po nádherných stezkách, jízdy na kole  a koupání v ledovcových jezerech solnohradska – úžasné! Byli jsme  i u Toplitzského jezera- jedno z nejhlubších alpských jezer, kde nacisté před koncem války ukryli bedny s penězi a dokumenty.

                                                                            

                                                                                  

ITÁLIE, Val di Fiemme, prosinec 2001, cesta naším červeným Formanem                                 Týden super lyžování v Italských Dolomitech s Jarkem a Magdou a mojím taťkou.Ubytování velmi slušné ( bazén, pinec..), každý den cca 20 km autem ke sjezdovce ( vůbec nám to nevadilo ) které byly 100% upravené, každý den slunečný!

                                                                                                                                 

                                 Cestování 2002                        

POLSKO, SLOVENSKO, Vysoké Tatry, Květen 2002 , cesta naším červeným Formanem

Těsně před odletem do Saudi týden v Tatrách a Slovenském ráji – Sokolí a medvědí stezky, Domanovská jeskyně. Hned první den zdolání Kriváně 2500 m.n.m i přesto, že Tatry ještě nebyly otevřené…Tatranská Lomnice, Štrba, přejezd na polskou stranu a pěší docela dost dlouhý ( 12  km tam a 12 km zpět ) výlet k polským jezerům pod západní stranou Lomnického štítu k Morskiem okům ... 

 

                                                                                           zpět na hlavní stránku