KINGDOM  OF  SAUDI  ARABIA    :  

                                                                      ČERVEN 2002 –  nyní

       Fotky Saudi Příroda   Fotky Saudi Off Road   H3   Fotky ze Saudi   Fotky z Madain Saleh   Fotky z Jeddah 

 

                                                                      Zpět na hlavní stránku

                                           

 

V Riyadhu, Království Saudské Arábie, jsme se ocitli oba na pracovní kontrakt – já jsem pracoval nejdříve v King Faisal Specialist Hospital jako anesteziolog na locum , trvalý kontrakt jsem ale našel  v King  Fahad  Hospital od října 2002 .       Ivča jela rovnou na kontrakt do Prince  Sultan Cardiac Center, kde pracuje jako staniční sestra na pooperačním kardiochirurgickém oddělení.                                                                                       

Saudská Arábie – to je země na hony vzdálená centru Evropy , jak kulturně – panuje zde totiž islám se vším všudy , tak klimaticky – přes léto v průběhu dne se teploměr ani moc nepohne od 50 stupňů Celsia , zato v zimě , dá- li se to tak nazvat , pravidelně šplhá ke 30 … Navíc zde domorodci užívají toho , co jim našli v minulém století Britové a Američani a co dělá Saudi tak atraktivní i pro Westerns  – ropu a z ní proudící petrodolárky . Prostě si tím Saudové  koupí to , co nemají a co zrovna potřebují . Od mozků až špičkově vybavené nemocnice , banky atd .. .

My dva jsme si tady za těch pár let tady dost zvykli , kolega z Belgie , který zanedlouho tady bude 20 roků tvrdí , že na složitý život v Evropě by už neměl  sil a tak tam jezdí jen na dovolenou a za rodinou . Tak bychom ale dopadnout nechtěli . Jakmile si odpracujeme pár šicht ve špitále , hned mizíme s kamarády z našeho rijádského off road klubu někam do přírody , která je pro nás fantastická . Také se spolu pravidelně scházíme , ale nejen s fandy off road ale také se spoustou Čechů , kteří jsou tady v Rijádu s námi . Většinou v kompoundech , tedy takových malých vesničkách se vším všudy , ve kterých my , Westerns - jak nám říkají Saudové , bydlíme a trávíme volný čas v bazénech , na tenisových kurtech či v saunách , které jsou kdykoli a zdarma k dispozici . Dovolené máme hodně , tak ji věnujeme poznávání světa , o čemž jsou vlastně tyto stránky .

  A kde jsme byli tady v Saudi všude na výletech ?

Směrem na Perský záliv k moři do Východní provincie - Damman , Dahran , Al Jubail , k Rudému moři do Západní provincie - Jeddah , Taif , Rabbigh , na severozápad Saudi do Madain Saleh , oblasti kolem Makkah a Tabuku , v místě našeho bydliště kolem Riyadhu – k Faisalia finger, Graffitti Rock, Sha´ib Awsat, Hidden valley, Camel souk, Red sand, Dahna Dunes , Bukra Dunes, Dir´riyadh, Wadi Birk, Granite Fields, Edge od the World , Shark teeth, Rumah Caves , Khurais , Al Kharj , Hofuf a do Empty Quater , největší souvislé písečné pouště na světě …zpočátku pronajatým autem, po seznámení s Markem, počítačovým technikem pracujícím u firmy HP tady v Riyadhu výlety jeho terénní Toyotou Land Cruiser no a pak jsme tak doslova zblbli off roadem , že jsme si koupili terénní Mitsubishi Pajero......

Tady je pár fotek ze Saudi , více foto viz odkazy nahoře .